Selam, TSK Ziyaretçisi!

Forumumuzda, Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilgili bilgilendirmeler ve duyurulara yer verilir.
Ayrıca askerlik anılarınızı paylaşabilir, askerlik vazifesini gerçekleştireceğiniz birlik hakkında bilgi talep edebilir, tanışabilirsiniz.
Subay ve astsubay eğitimleri, asker olmak ile ilgili detaylı tüm bilgiler forumumuzda yer almaktadır.

YASAL UYARI : İstihbari zafiyet oluşturabilecek görsel, bilgi paylaşımı yasaktır.


Forumumuzdaki askeri rütbelerin anlamları ve yetkileri ile ilgili bilgilendirme konumuzu okuyun.

Zelenski'nin Yunanistan Parlamentosundaki Skandal Sözleri

Ruşen

Korgeneral
.
Rusya'nın Ukrayna'ya başlatmış olduğu askeri hareketlilik, birkaç gün içerisinde savaş olarak tanındı. Yaklaşık 45 gündür devam eden savaş sürecinde ise, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski sıklıkla açıklamalar yaptı. Kimi zaman Kiev sokaklarından halkına seslendi, kimi zaman devlet binalarından. Gün geçtikçe ses tonunu da yükseltti. Eğer bize yardım etmezseniz, sırada Avrupa ülkeleri var demekten de çekinmedi.

Cumhurbaşkanı Zelenski ülkesini, halkını, toprak bütünlüğünü korumak için türlü hamleler yapabilir. Bu beklediğimiz ve mantıklı gördüğümüz bir durum. Avrupa'daki birçok ülkenin Parlamentosuna videolu bağlantı sağlayarak görüşlerini ve destek taleplerini yineledi.

Geçtiğimiz gün, Yunanistan Parlamentosuna yine aynı şekilde, videolu bağlantı yapan Zelenski skandal sözler sarf etti. Üstelik bu skandal sözler sadece Türkiye'yi kızdırmakla kalmadı, Yunan milletvekillerinin bir kısmınında toplantıyı terk etmesiyle karşılık buldu.

Osmanlı İmparatorluğu sınırlarında, 1821 yılındaki Yunan isyancıların ayaklanmalarına atıfta bulundu. Ayrıca, Anadolu toprakları ve İstanbul ile çevresini de kapsayan, Büyük Yunanistan hayaliyle kurulmuş 'Filiki Eterya' cemiyetini andı.