Selam, TSK Ziyaretçisi!

Forumumuzda, Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilgili bilgilendirmeler ve duyurulara yer verilir.
Ayrıca askerlik anılarınızı paylaşabilir, askerlik vazifesini gerçekleştireceğiniz birlik hakkında bilgi talep edebilir, tanışabilirsiniz.
Subay ve astsubay eğitimleri, asker olmak ile ilgili detaylı tüm bilgiler forumumuzda yer almaktadır.

YASAL UYARI : İstihbari zafiyet oluşturabilecek görsel, bilgi paylaşımı yasaktır.


Forumumuzdaki askeri rütbelerin anlamları ve yetkileri ile ilgili bilgilendirme konumuzu okuyun.

Kurallar

Forum Kurallarımız ve Yönetim Şekli

Tüm üyelerin kuralları okuyup kabul ettikleri varsayılır. Yeni üye olunması yada kurallardan haberder olunmaması, kuralları ihlal etmek için geçerli bir neden değildir. Kural listesi dönem dönem güncellenir ve üyeler periyodik olarak kural listesini gözden geçirmelidirler.

TSK.Web.TR sitemiz kar amacı gütmeyen bir grup Türk Vatandaşı tarafından yönetilmektedir.

Forum sitemizin Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) / Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ile herhangi bir bağlantısı bulunmamaktadır. Sitemizde paylaşılan içerikler, konu yazarı sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır.
Site içeriği hassas konular barındırır. Paylaşım yapacak kullanıcıların, her zaman ve her yerde olduğu gibi, TSK.Web.TR sitesinde de öncelikli olarak TSK / MSB'nin çıkarlarını gözeterek konu açması, istihbarat zafiyeti doğurabilecek içerikleri paylaşmaması, sansürlemesi elzemdir!
Sitemize kayıtlı tüm bireyler; üye / asker / komutan / paşa olarak isimlendirilebilir. Belirtilen ünvanlar sadece TSK.Web.TR sitemiz içerisinde geçerlidir ve herhangi bir resmiyeti bulunmamaktadır.

Kayıt
 • Foruma kayıt olmak için mail adresiniz veya Facebook bilgilerini kullanabilirsiniz.
  • Mail ile kayıt sırasında belirtilen mail adresi geçici yada forum adresinize ait bir mail adresi olarak belirtilemez. Kayıt için gmail, yandex, hotmail, yahoo gibi global mail adreslerinden biri kullanılması gereklidir.
  • Facebook ile kayıt olabilmek için, forumumuza kayıt olacağınız tarayıcıda Facebook hesabınızı açmış olmanız gerekir. Facebook ile kayıt işleminde; ad soyad, doğum tarihi ve mail adresiniz Facebook'taki bilgilerinizden alınarak sunucumuzda saklanır. Kayıt için gerekli bilgiler paylaşılmaz.
 • Mail ile kayıt süreçlerinde, hesabınızı aktif etmeniz için no-reply@metaren.web.tr mail adresimizden "onay maili" gönderilebilir. Tarafınıza iletilen mail içeriğinde hesabınızı aktif etmeniz için gerekli adımlar yer alacaktır.
 • Anlamsız, argo, yasa ve ahlak dışı, dini, siyasi kullanıcı adlarına onay verilmemektedir. Tespiti durumunda hesabınız kalıcı olarak silinebilir veya askıya alınarak tarafınıza kullanıcı adı değiştirmeniz için mail gönderilebilir.
 • Kayıt sonrasında belirli aralıklar ile mail adresinize kontrol mail gönderilerek mail adresiniz geçerlilik kontrolü yapılacaktır. Kontrolden geçemeyen mail adreslerine ait hesaplar askıya alınacaktır.
 • Multi, çoklu üyelik alan hesapların tespit edilmesi durumda giriş yapılmış olan tüm hesaplar yasaklanabilir, askıya alınabilir veya komple silinebilir.
 • Forum yönetimi herhangi bir sebep ile kayıt işleminize onay vermeme hakkını saklı tutmaktadır.

YASAL HAKLAR
 • Forum’a gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Yönetim ekibi tüm mesajları okuma, inceleme sorumluluğunda değildir ve böyle bir gücü olmayabilir. Forum kuralları veya yasalar çerçevesinde yasaklanmış içerik paylaşımlarını, yönetim kadromuza ihbar edebilirsiniz.
 • Forum yönetimi, site kullanıcılarından elde ettiği kişisel bilgileri herhangi bir açıklama yapmaksızın, ihtiyaç halinde Türkiye Cumhuriyeti devleti kolluk güçleri ile paylaşabilir.
 • Yönetim kadromuz, açıklama yapmadan mesajları silme, düzenleme, taşıma yada forumda muhafaza etme hakkına sahiptir.
KİŞİSEL HAKLAR
 • Üyeler, birbirlerine ve yetkililere karşı saygılı olmak zorundadırlar. Özel mesajlaşma sistemi dahil forumun hiçbir bölümünde genel ahlak kuralları ihlal edilemez, başkaları rahatsız edilemez. Konu ve mesajlarla ilgilenirken kabalığa, incitici ifadelere ve kişisel saldırılara tölerans gösterilmemektedir. Art niyetle insanları üzmek kesinlikle yasaktır.
 • Siteye üye olan tüm kullanıcılar otomatik olarak yetkileri sınırlarındaki tüm bölümlere erişim kazanırlar (Özel olarak sınırlandırılmış yönetici, general odaları gibi kullanıcı bölümleri hariç!).
 • İmza ve avatarlarda kullanılan resimlerin, genel kurallara uygun olması gerekir.
 • Başkalarına ait kişisel bilgileri vermek yasaktır. (Adres, telefon numarası, hesap bilgileri gibi)
 • Yeni bir konu açılmadan önce o konunun daha önceden açılıp açılmadığını anlamak amacıyla forumda “Arama” yapılmalıdır. Her konu, ilgili forum kategorisine açılmalıdır.
 • Okunabilirliği ve forumun işlevselliğini zorlaştırabilecek, görüntü kirliliğine neden olabilecek her türlü yazı stilinin-renginin, grafiğin, mesaj biçimlendirmesinin kullanımı yasaktır. Lütfen tamamı büyük harflerden oluşan konu başlıkları kullanmayınız.
 • Her üyenin yalnızca bir hesabı olabilir. Üyelik, istenildiği anda iptal ettirilebilir. Üyelik iptali için forum yöneticilerine özel mesaj yoluyla ulaşmanız gerekmektedir. Geçmiş paylaşım ve mesajların foruma oluşturabileceği etkiye göre konu paylaşımları silinmeyebilir. İstisnai tüm durumlar forumun çıkarı göz önünde bulundurularak değerlendirilmektedir.
 • Bir kullanıcı olarak girdiğiniz tüm bilgilerin bir veritabanında saklanacağını kabul ediyorsunuz. İzniniz olmadan bu bilgiler üçüncü şahıslara dağıtılmayacak, ancak yapılacak herhangi bir hack sonucunda bu bilgilerin dağıtılmasından forumumuz sorumlu tutulamaz.
 • Özel mesaj sistemi kullanıcıların birbirleriyle forum üzerinden iletişim kurmasını sağlar. Yönetim kadrosu ve yazılım ekibimiz tüm özel mesajlara erişim sağlayabilir. Forum içerisindeki üyeler arası özel mesaj sisteminde; kredi kartı, açık adres bilgilerinizi paylaşmayınız. Ayrıca ihtiyaç duyulması veya şikayet halinde üyenin tüm özel mesajları okunabilir. Özel mesajlaşmalarda işlenecek tüm suçlar kolluk kuvvetlerine şikayete varan sonuçlar doğurabilir.
İÇERİK HAKLARI
 • Türkiye Cumhuriyeti ve İslamiyet karşıtı tüm materyallerin kullanımı yasaktır (Yazı, sembol, resim, ses dosyası, video, flash animasyon...).
 • Türk Silahlı Kuvvetleri, Milli Savunma Bakanlığı, Milli İstihbarat Teşkilatı karşıtı veya özel materyallerin kullanımı yasaktır.
 • Ayrımcılığa neden olabilecek, özellikle de siyasi ve dini içerikli tartışmalarda bulunmak yasaktır.
 • Forumda tartışma çıkarılması kesinlikle yasaktır. Uyarılar dikkate alınmalıdır.
 • Reklam Yaparcasına Forumda Dikkat çekecek şekilde forum yada web sitelerinin linki yayınlamak yasaktır. Diğer şekillerde linklerini paylaşmanızda sakınca yoktur.
 • Kaynak link paylaşımı zorunlu olan alt forumlarımızda, öncelik TSK, MSB resmi siteleri olmalıdır. Aksi durumlarda, güvenilirliği sabitlenmiş ve kabul edilen haber siteleri dışında, kurumsal / bireysel websiteler kaynak olarak gösterilemez.
 • Böyle bir ortamda yapılmaması gereken herhangi bir şeyi yapmak; özellikle mesaj sayısı artırmak için art arda, gereksiz yere, boş içerikli mesajlar göndermek yasaktır. Bir uyarı almaksızın cezalandırılabilirsiniz.
 • Bazı forum ve alt forumların kendilerine özgü kuralları yada dikkat edilmesi gereken noktaları vardır. O forumlara mesaj gönderilmeden önce bu kurallar okunmalıdır. Sabitlenmiş tüm konulara göz atmanız önerilir.
 • Paylaşılan içeriklerde kaynak belirtilmesi zorunludur. Ancak içerik sadece kaynağın reklamlanması için kullanılır ise içerik silinecektir.
Her ne kadar forum yöneticileri veya moderatörleri tüm mesajları kontrol ederek uygunsuz mesajları ayıklayıp silmek için çalışsalarda yinede tüm mesajları incelemek bizim için imkansız olabilir.

Forum ile ilgili tereddüte düştüğünüz, sormak istediğiniz yada şikayetçi olduğunuz bir konu olduğunda, foruma yazmak yerine Bize Ulaşın formunu kullanınız.

Kurallara uymayan üyelerin mesajları,konuları uyarı yapılarak yada yapılmadan silinir / taşınır / düzenlenebilir. Uyarılara rağmen kuralları ihlal eden üyelerin hesapları iptal edilir ve siteden uzaklaştırılırlar.

TSK.Web.TR Forum Şartları ve Kuralları