Selam, TSK Ziyaretçisi!

Forumumuzda, Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilgili bilgilendirmeler ve duyurulara yer verilir.
Ayrıca askerlik anılarınızı paylaşabilir, askerlik vazifesini gerçekleştireceğiniz birlik hakkında bilgi talep edebilir, tanışabilirsiniz.
Subay ve astsubay eğitimleri, asker olmak ile ilgili detaylı tüm bilgiler forumumuzda yer almaktadır.

YASAL UYARI : İstihbari zafiyet oluşturabilecek görsel, bilgi paylaşımı yasaktır.

Forumumuzdaki askeri rütbelerin anlamları ve yetkileri ile ilgili bilgilendirme konumuzu okuyun.

Foça Jandarma Komando Eğitim Komutanlığı

Ruşen

Korgeneral
.

Foça Jandarma Komando Eğitim Komutanlığı​

Foça Jandarma Komando Eğitim Komutanlığının Görevleri
Subay, subay adayı, astsubay ve uzman erbaşları Komando ve Teröristle Mücadele Harekâtı konularında eğitmek; acemi erleri komando ve asayiş branşları ile silah ihtisas ve bedelli eğitimi konularında yetiştirmek; dost ve müttefik ülke personelini yapılan karşılıklı anlaşmalar doğrultusunda Komando ve Özel Nitelikli kurslarda eğitmektir.

Foça Jandarma Komando Eğitim Komutanlığının Faaliyet Alanı
a. Lider Eğitimi; Subay Adayı Temel Eğitimi, Meslek İçi Kurslar, Komando Temel Eğitimi, Komando İhtisas (Özel Harekat), Asb. TMH Eğitimi olmak üzere Foça Jandarma Komando Okul Komutanlığı, Yenifoça Jandarma Komando TMH Okul Komutanlığında,
b. Uzman Erbaş Eğitimi; Teröristle Mücadele Harekatı, Yenifoça TMH Okul Komutanlığı ve Kırkağaç 6’ncı Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığında; MEBS Branşı Seferihisar Jandarma Muhabere Eğitim Merkez Komutanlığında,
c. Acemi Er Eğitimi; Asayiş/ Asayiş Timi, Komando Timi Kırkağaç 6’ncı Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığında; Bedelli ise Aydın Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığında yapılmaktadır.

Foça Jandarma Komando Eğitim Komutanlığının Bağlı Birlik Komutanlıkları
a. Jandarma Komando Okulu Komutanlığı
b. Kırkağaç Jandarma Komanda Eğitim Merkez Komutanlığı
c. Yenifoça Jandarma Komando terörle Mücadele Harekatı Okul Komutanlığı
d. Aydın Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı
e. Seferihisar Jandarma Muhabere Eğitim Merkezi Komutanlığı

İletişim Bilgileri
Santral: 0232 812 11 09