Selam, TSK Ziyaretçisi!

Forumumuzda, Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilgili bilgilendirmeler ve duyurulara yer verilir.
Ayrıca askerlik anılarınızı paylaşabilir, askerlik vazifesini gerçekleştireceğiniz birlik hakkında bilgi talep edebilir, tanışabilirsiniz.
Subay ve astsubay eğitimleri, asker olmak ile ilgili detaylı tüm bilgiler forumumuzda yer almaktadır.

YASAL UYARI : İstihbari zafiyet oluşturabilecek görsel, bilgi paylaşımı yasaktır.

Forumumuzdaki askeri rütbelerin anlamları ve yetkileri ile ilgili bilgilendirme konumuzu okuyun.

TSK AKILLI KART ÜCRETLERİ

Metaren

Genelkurmay Başkanı
.

TSK AKILLI KART ÜCRETLERİ​

(2021 Yılı İçin)

Kartın Yıpranması (5 yılda bir ücretsiz), Mikroişlemci Bozulması/Hasarı
15 TL​
Asıl Hak Sahibinin Silah Alması/Satması (Teçhizat Tabancaları Hariç)
15 TL​
Kartın Kaybedilmesi, Çaldırılması, Gasp edilmesi
30 TL​
Yanlış Beyandan Kaynaklanan Hatalı Basım, Feragat İptali
30 TL​
Askeri Sosyal Tesislere Günübirlik Giriş Kartı (4 yıllık)
270 TL​
Askeri Sosyal Tesislere Günübirlik Giriş Kartı sahiplerinin TSK Spor Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığından (Ankara)
faydalanabilmesi için ödemesi gereken ilave ücret
200 TL​
Tüm Garnizonlarda geçerli Tanınmış Kişi Kartı ve Yakın Kartı
540 TL​
Ankara, İstanbul, İzmir Garnizonlarından herhangi birinde geçerli Tanınmış Kişi Kartı ve Yakın Kartı
400 TL​
Diğer Garnizonlardan herhangi birinde geçerli Tanınmış Kişi Kartı ve Yakın Kartı
270 TL​
TSK Spor Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında geçerli Tanınmış Kişi Kartı ve Yakın Kartı
850 TL​
Ankara Garnizonunda geçerli (TSK Spor Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı tesisleri dâhil) Tanınmış Kişi Kartı ve Yakın
Kartı
1250 TL​
Tüm Garnizonlarda geçerli (TSK Spor Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı tesisleri dâhil) Tanınmış Kişi Kartı ve Yakın Kartı
1370 TL​

Asıl hak sahibi personelin torunlarından, asıl hak sahibinin statü olarak istifade edebildiği tesislere giriş için Yakın Kartı müracaatlarında yukarıda belirtilen ücretlerin dörtte biri (¼) alınacaktır.

Hak sahibi olmayan şehit yakını ve gazilerden, asıl hak sahibinin (referans olan) statü olarak istifade edebildiği tesislere giriş için Tanınmış Kişi Kartı/Yakın Kartı müracaatlarında yukarıda
belirtilen ücretlerin yarısı (½) alınacaktır.

Ruşen

Korgeneral
.
2022 yılı için TSK Akıllı Kart Ücretleri :

2022 ÜCRETLER
ORDUEVİ VE KAMPLARA GÜNÜBİRLİK GİRİŞ KARTI
ÜCRETİ (4 YILLIK)
300₺
BÜTÜN İLLERDE GEÇERLİ TANINMIŞ KİŞİ KARTI ÜCRETİ600₺
ANKARA, İSTANBUL VE İZMİRDE GEÇERLİ
TANINMIŞ KİŞİ KARTI ÜCRETİ
450₺
DİĞER İLLERDE GEÇERLİ TANINMIŞ KİŞİ KARTI ÜCRETİ
(ANKARA, İSTANBUL VE İZMİR HARİÇ)
300₺
ANKARA TSK SPOR OKULUNDA GEÇERLİ
TANINMIŞ KİŞİ KARTI ÜCRETİ
950₺
ANKARADA GEÇERLİ TANINMIŞ KİŞİ KARTI ÜCRETİ
(TSK SPOR OKULU DAHİL)
1400₺
BÜTÜN İLLERDE VE TSK SPOR OKULUNDA GEÇERLİ
TANINMIŞ KİŞİ KARTI ÜCRETİ (HER ŞEY DAHİL)
1550₺